اعتصاب رانندگان کامیون و بازار آهن

اعتصاب رانندگان کامیون و بازار آهن

هفته گذشته  بازار فولاد ایران با خبراعتصاب سراسری رانندگان شروع شد.  از روزهای گذشته بازار و قیمت میلگرد و ورق گالوانیزه و سایر محصولات را تحت تاثیر قرار داد و به علت کاهش ورودی انبارها، با افزایش قیمت محصولات در انبارها مواجه شده ایم . خبر استعفای وزیر هم هر چند هنوز در ابهام است اما ظاهرا صحیح است و تبعات این تصمیم هنوز نامشخص، اما آنچه مسلم است با اعتصاب رانندگان کامیون روزهای سختی در پیش است. با ادامه اعتصاب رانندگان که عمده اعترازاتشان گرانی لوازم یدکی و افزایش بی سابقه قیمت لاستیک می باشد سبب پر شدن انبار کارخانجات تولید محصولات آهن گردیده و فقط فروش به صورت حواله مقدور می باشد و ارسال محصولات منوط به اتمام اعتصاب خواهد بود.

 

به طور مثال از صبح روز یک شنبه سالن اعلام بار اصفهان اعم از شهری و بیابانی محموله های ذوب آهن و انباری  به حالت تعطیل در آمده است. بارگیری دیگر کارخانجات واقع در کلیه شهرک های صنعتی ، اعم از مورچه خورت، علویجه، رازی و جی ، قزوین و.‌. انجام نمی شود و رانندگان معترض، با تریلی های حامل بار برخورد فیزیکی می کنند به طوری که حتی اگر راننده ای بخواهد بار حمل نماید دچار مشکلات زیادی از سوی دیگر رانندگان خواهد شد. البته راننده گان از این وضع تا حدودی راضی هستند زیرا با توجه به قیمت لوازم عملا حمل باربا تعرفه های کنونی به صرفه نمی باشد. نتیجه آن که بخش حمل نقل جاده ای درکل ایران عملا تعطیل و یا نیمه تعطیل است. براساس خبرها  رانندگان خواهان ۷۰ درصد افزایش کرایه به علاوه تقاضای رسیدگی به مشکلات بیمه را دارند.

با توجه به مطالب گفته شده در صورت تحقق خواسته رانندگان و یا حتی بخشی از خواسته هایشان افزایش قیمت آهن آلات تنها به این دلیل امری اجتناب ناپذیر خواهد بود و باید شاهد این مساله در هفته آینده باشیم.

با توجه به اینکه مواد اولیه سقف عرشه فولادی ، ورق گالوانیزه و گلمیخ می باشد در نتیجه با توجه به تحقق امر بالا شاهد افزایش قیمت  در کنار دیگر عوامل موثر در خصوص این کالا نیز خواهیم بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *