فروش و نصب گلمیخ

قیمت گلمیخ عرشه فولادی استاندارد موجود در بازار

شرکت رهکام سازه عرش به منظور جلوگیری از افت کیفیت و معرفی برندهای استاندارد تولید کننده اقدام به ارائه جدول روزانه قیمت گلمیخ عرشه فولادی نموده است.

توجه: حداقل قیمت نصب گلمیخ توسط شرکت رهکام سازه عرش ۱۰۰۰۰ ریال برای هر عدد با دستگاه استادولدینگ سویر آلمان  می باشد لازم به ذکر است هزینه اجرای گلمیخ عرشه فولادی به شرایط پروژه مرتبط می باشد .

 تاریخ بروزرسانی : مرداد ماه ۹۸/۰۵/۳۱

فروش و نصب گلمیخ

شرح کالابرندقیمتتعداد در هر کارتنتوضیحات
گلمیخ 19*100 با سرامیکبتا۲۹۰۰۰۸۰مناسب جهت ورق عرشه فولادی گام 65
گلمیخ 19*115 با سرامیکبتا۳۱۰۰۰۶۵مناسب جهت ورق عرشه فولادی گام 75
گلمیخ 19*76 با سرامیکبتاتماس بگیرید۱۰۰مناسب جهت سقف کامپوزیت
سرامیک دانه درشتبتا۲۵۰۰۱۰۰۰
گلمیخ 19*100 با سرامیکگام۲۹۰۰۰۸۰مناسب جهت ورق عرشه فولادی گام 65
گلمیخ 19*115 با سرامیکگام۳۱۰۰۰۷۰مناسب جهت ورق عرشه فولادی گام 75
گلمیخ 19*76 با سرامیکگامتماس بگیرید۱۰۰مناسب جهت سقف کامپوزیت
سرامیک دانه درشتگام۲۵۰۰۱۰۰۰
گلمیخ 19*100 با سرامیکلوکاتماس بگیرید۸۰مناسب جهت ورق عرشه فولادی گام 65
گلمیخ 19*115 با سرامیکلوکاتماس بگیرید۷۰مناسب جهت ورق عرشه فولادی گام 75
گلمیخ 19*76 با سرامیکلوکاتماس بگیرید۱۰۰مناسب جهت سقف کامپوزیت
سرامیک دانه درشتلوکا۲۵۰۰۱۰۰۰
گلمیخ 19*100 با سرامیکایران توحیدتماس بگیریدمناسب جهت ورق عرشه فولادی گام 65
گلمیخ 19*115 با سرامیکایران توحیدتماس بگیریدمناسب جهت ورق عرشه فولادی گام 75
گلمیخ 19*76 با سرامیکایران توحیدتماس بگیریدمناسب جهت سقف کامپوزیت
سفارش کالا در فروشگاه اینترنتی
نصب گلمیخ
نصب گلمیخ عرشه فولادی

آنچه باید در رابطه با گلمیخ بدانیم:

نکات اجرایی در نصب گلمیخ:

به طور کلی عوامل زیادی در نصب گلمیخ جوشی تاثیر گذار می باشند که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد

۱ . ضخامت رنگ موجود بر روی سطحی که قرار است بر آن عملیات نصب صورت  گیرد موجب ایجاد نارسانایی و افت شدت جریان هنگام نصب می گردد همچنین هنگام تشکیل چاله ذوب ممکن است مواد موجود در رنگ در متالوژی جوش تاثیر گذار باشد در نتیجه توصیه می گردد گلمیخزنی بر روی سطح بدون رنگ و عاری از هرگونه مواد نارسانا یا شیمیایی نصب شود.

۲ . در اسکلت های فلزی سطح بال تیرها باید تمیز و بدون زائده های نا هموار و همچنین به دلیل مورد اول حدالامکان بدون رنگ باشند و الزاما سطح روی تمامی تیر ها به طور دقیق تراز گردد. رعایت این موارد سبب می گردد که ورق عرشه فولادی بر روی سطح تیرها به خوبی بنشیند و چاله ذوب ناشی از دستگاه استادولدینگ به خوبی تشکیل گردد.

۳ . دمای پایین محیط و همچنین دمای سطح مورد نظر بر روی نصب نامناسب بسیار تاثیر گذار می باشد لذا توصیه می گردد عملیات نصب گلمیخ در فصول گرم سال و یا در محیطی گرم صورت پذیرد در غیر این صورت باید اقدام به پیش گرمایش سطح گلمیخ زنی برای حصول نتیجه مناسب نمود.

۴ . نصب گلمیخ باید به صورت عمودی بر روی سطح افقی و کاملا تراز صورت پذیرد. نصب در سطوح شیبدار و نا تراز سبب نتیجه نا مناسب می گردد این مساله معمولا در راه پله های ساختمان ها و یا رمپ ها دیده می شود که توصیه می گردد که در این گونه موارد از گلمیخ های سنتی استفاده گردد و یا تعداد گلمیخ ها را در هر متر مربع افزایش داد.

۵ . دستگاه استادولدینگ برای نصب در ایجاد نتیجه مناسب نقشی حیاتی ایفا خواهد نمود و توصیه می گردد از دستگاهی استفاده گردد که هم دارای قدرت آمپر بالای ۲۰۰۰ باشد و همچنین بتوان آن را برای هر شرایط محیطی بدون محدودیت تنظیم نمود و دارای برنامه های از پیش تعیین شده نباشد. لازم به ذکر است شرکت رهکام سازه عرش برای نصب گلمیخ از دستگاه استاد ولدینگ سویر آلمان بهره می برد که تمام شرایط ذکر شده را دارا می باشد.

 

۶ . نصب بر روی سطح خیس ویا مرطوب امکان پذیر نمی باشد ، زیرا به دلیل وجود رطوبت بر روی سطح ورق گالوانیزه و تیر آهن زیرین آن فرآیند جوش به طور کامل صورت نمی پذیرد و همچنین به دلیل بخار شدن آب موجود در محل اتصال ، گلمیخ به شکل اسفنجی در خواهد آمد.(مطابق عکس زیر) حتی بر روی سطح مرطوب انجام عملیات نصب گلمیخ با دستگاههای استادولدینگ مخصوص نیز توصیه نمی گردد. در نتیجه پیشنهاد می گردد قبل از اقدام به نصب گلمیخ درساختمانها و محیط های روباز برنامه ریزی مناسب صورت گیرد تا عملیات در روزهای مرطوب و بارانی صورت نپذیرد. همچنین گفتنی است نصب در مقابل باد شدید نیز امکان پذیر نمی باشد زیرا موجب پخش شدن مواد مذاب از چاله ذوب ایجاد شده خواهد شد.

 

 

انتهای گلمیخ نصب شده بر روی سطح مرطوب

۷ . برق مورد نیاز دستگاه استادولدینگ باید بیش از ۶۳ آمپر جریان داشته باشد و بدون هیچ گونه نوسان و افت شدت جریان و افت ولتاژ باشد. مسلما وجود برق مناسب در رسیدن به نتیجه ایده آل ضروری خواهد بود.

۸ . اپراتور نصب باید فردی آموزش دیده باشد که با اصول اولیه کار با دستگاه و نکات ایمنی کار با ژنراتور ها و برق فشار قوی کاملا آشنا باشد.

۹ . قبل شروع به کار اطمینان حاصل شود که هیچ گونه مواد قابل اشتعال و یا اجسام شیشه ای و خودرو در اطراف (حداقل شعاع  ۲۵ متری ) مکان انجام عملیات نصب نباشدتا سبب بروز خسارت ناشی از پخش مواد مذاب نگردد.

گلمیخ های جوشی:
کلیه گلمیخ های جوشی تولید شده دارای استانداردهای به شرح زیر می باشند:

– مقاومت کششی ≥ ۴۵۰ نیوتن بر میلیمتر مربع
– مقاومت تسلیم ≥ ۳۵۰ نیوتن بر میلیمتر مربع
– درصد افزایش طول ≥ ۱۵%
– سختی ۲۷ ژول در °۲۰

تمامی‌ گلمیخها با عملیات فورج سرد در کارخانه بتا بر اساس DIN EN ISO 13918 تولید شده اند.

گلمیخهای بلند تا طول ۱۲۵ میلیمتر در کارخانه موجود و طول‌های بیشتر در صورت سفارش قابل تولید هستند.
تکنیک جوشکاری گلمیخهای ساختمانی باید بوسیله دستگاه استاد ولدینگ (Stud welding) با قطبیت الکترود منفی انجام شود.
ولتاژ جوشکاری، جریان، زمان و تنظیمات تفنگی بر اساس تجربه‌، قابل تنظیم می باشد.

برخی‌ از موارد استفاده گلمیخ:

– سازه‌های کامپوزیت
– دیوارهای برشی
-جوشکاری برروی سقفهای عرشه فولادی
– پل سازی

طراحی :
در طراحی تیرهای مرکب، استفاده از گلمیخهای ساختمانی به عنوان برشگیر جهت انتقال نیروی برشی در فصل مشترک فولاد و بتن رایج است. دانش امروزی از رفتار تیرهای مرکب در محل اتصال فولاد و بتن پس از اعمال بارگذاری و ظرفیت تحمل نیروی برشی توسط گلمیخهای ساختمانی به داده های حاصل از آزمایشات عملی محدود می گردد. لذا جهت بدست آوردن نتایج مناسب، آزمایشات عملی را می توان توسط یک مدل عددی با استفاده ازروش المان محدود شبیه سازی نمود. صحت این مدل را می توان با تطابق نتایج آن با نتایج تست های عملی و اطلاعات داده شده در کدهای مربوطه نظیر AISC یا LRFD کنترل نمود. سپس با کمک این مدل می توان به مطالعه رفتار و عملکرد تنش در بتن با استفاده از قطرهای مختلف گلمیخ پرداخت. با استفاده از این مدل به درکی صحیح از روشها و دلایل شکست یا گسستگی مشاهده شده در تست های عملی و در نتیجه ظرفیت تحمل بار گلمیخهای ساختمانی در بتن دست یافت.

*کلیه دستگاه های نصب گلمیخ رهکام سازه عرش مطابق با استاندارد های سویر (soyer ) آلمان می باشد ( برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت آیین نامه ها و کاتا لوگ و یا قسمت همکاران مراجعه نمایید).

تست جوش گلمیخ و بازه های مجاز مطابق

ISO 14555 -AWS D1 – ISO 13918

بازرسی جوش

فرایند تست غیر مخرب جوش گل میخ پس از اجرا :

تست دیداری بر روی تمام گلمیخ های جوش داده شده.

تست خمش ۱۵ درجه بر روی جوش های غیر همسان با حلقه جوش نا مناسب و ناقص.

در صورت عدم پاسخگویی به تست جوش ، سه عدد گلمیخ قبل و بعد از نمونه تست می شود.

اگر تنها یکی از نمونه ها در جوش پاسخگو نبود تست باید بر روی کل گلمیخ های پنل ( ردیف ) انجام شود.

فعالیتهای اصلاحی کی بایست بر روی کلیه جوش های معیوب صورت گیرد.

تست جوش مجددا بر روی گلمیخ های جوش شده و یا اصلاح شده انجام می شود.

شرکت رهکام سازه عرش آمادگی خود را در زمینه نصب گلمیخ در سراسر ایران اعلام می دارد.